Jesteś fanem sportów ekstremalnych? A może po prostu lubisz trenować dla samego siebie i lepszego samopoczucia? Warto zachować te piękne momenty dla siebie już na zawsze, dlatego polecamy zakup kamerek sportowych, które możesz zamontować na rowerze albo własnym ciele. O wszystkim dowiesz się z poniższego artykułu, gdzie rozwiniemy temat kamerek sportowych i ich właściwości.
Gdzie je umieścić?
Wszystko w zasadzie zależy od sportu jaki uprawiasz, aczkolwiek dzisiejsi producenci rejestratorów jazdy bez wyświetlacza zadbali, aby wszyscy fani aktywności fizycznej mieli możliwość uwiecznienia momentów swojego ciężkiego wysiłku. Z pewnością najczęściej po kamerkę sięgają kolarze, którzy następnie montują ją na ramie swojego roweru lub na kasku. Podobnie dzieje się w przypadku motocyklistów oraz wszelkiego rodzaju sportowców trenujących z ochraniaczem na głowie. Montaż jest naprawdę bardzo prosty i przede wszystkim stabilny za pomocą specjalnych uchwytów zarówno do ramy rowerów, jak i kasków.
Jednocześnie większość modeli kamerek można zainstalować we własnym samochodzie, dzięki czemu może ona stać się wielofunkcyjna, a na pewno przyda się Wam wszędzie.
Stabilizacja obrazu
Rejestratory jazdy dla sportowców muszą również posiadać odpowiednio dopasowaną funkcję stabilizacji obrazu, która inaczej nazywana jest Anti-Shake. Wówczas nagrywany obraz, mimo wielu wstrząsów czy drgań jest przedstawiony w płynnej i wyraźnej formie. Właściwości ta szczególnie powinna przypaść do gustu kolarzom górskim, którzy podczas treningu czy samego wyścigu muszą zmierzyć się z wieloma pagórkami, dolinami i nierównym terenem, przez co nagrywanie podróży zwykłą kamerą mogłoby skończyć się bardzo niewyraźnym i rozmazanym materiałem filmowym.
Poza ostrością obrazu, warto pomyśleć także nad nagrywaniem w trybie nocnym, gdzie większość kamerek posiada już kilka diod świetlnych, aby umożliwiać rejestrowanie obrazu w ciemności. Równie istotna, o ile nie najważniejsza jest ogólna jakość nagrywania filmów, która dostępna jest także w wersji Full HD, dzięki czemu późniejsze przeglądanie materiałów z treningów może być prawdziwą przyjemnością. Wówczas odwzorowanie kolorów, ostrości i wszelkich detali pozwala na chwilę znów przenieść się do pięknej scenerii, a możliwość nagrywania w pętli pozwoli Ci na zaoszczędzenie miejsca w pamięci kamerki.
Dodatkowe udogodnienia
Przykładowo może to być funkcja połączenia WiFi, dzięki czemu za pomocą smartfona można łączyć się z kamerką i przeglądać nagrane filmy, a także przewijać je i zmieniać ustawienia w rejestratorze. To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie, tym bardziej, że już większość osób korzysta z telefonów komórkowych, a w tym również sportowcy. Mają wówczas możliwość sprawdzenia i analizowania przemierzonej trasy czy dystansu również na swoim telefonie, który zintegrowany w prosty sposób z kamerką pozwala na sterowanie obydwoma urządzeniami.
Również wodoodporność jest bardzo ważną cechą przy zakupie rejestratorów sportowych, co przyda się zarówno kolarzom, motocyklistom, jak i nurkom. Istnieje wiele rodzajów aktywności fizycznych, które wiążą się z obecnością wody. Na przykład nurkowanie czy pływanie rekreacyjne może być także rejestrowane pod wodą, od kiedy mamy do czynienia z odpornymi na wilgoć przyrządami. Specjalna obudowa pozwala na zanurzenie kamerki, podobnie jak w przypadku zamoczenia jej w czasie jazdy na rowerze. Cały mechanizm zostanie ochroniony, a Twoja kamerka będzie mogła nadal funkcjonować w pełni sprawnie i uwieczniać wyjątkowe chwile w dowolnych warunkach.