Abarth 595 Elaborabile: gdy masz pełną kontrolę na drodze

Elaborabile tylko z pozoru wydaje się niewielkim miejskim autem idealnym dla miłośników wymuskanych detali i sportowych dodatków. W rzeczywistości jest to pełnokrwisty sportowy samochód, który świetne osiągi i znakomitą jakość jazdy zawdzięcza zastosowanym systemom. Ale aby się o tym przekonać, koniecznie trzeba wsiąść za jego kółko.

Lepsza wersja Ciebie

Model Elaborabile jest jednym z czołowych przedstawicieli Abartha. Prezentuje wszystko to, co dla marki charakterystyczne: zaokrąglona bryła, zamiłowanie do chromowanych detali i sportowych emblematów, kunsztowne wykonanie wnętrza. To wszystko sprawia, że tym niewielkim autem jeździ się znakomicie. Jednak o nie sam wygląd przecież chodzi. Najwięcej frajdy gwarantują rozwiązania techniczne, jakie czekają na kierowcę w kokpicie. Sprzężone z tym, co kryje się pod maską, potrafią odpowiedzieć na każdą Twoją potrzebę oraz warunki panujące na drodze. Dają pewność, że kierowanie samochodem będzie przyjemne, ale i bezpieczne.

Jak na komendę

Systemem, który zasługuje na uwagę w przypadku samochodów Abartha, jest Uconnect™ z 5- lub 7-calowym ekranem dotykowym, łatwym w obsłudze i działającym w sposób intuicyjny. Pozwala konfigurować ustawienia w aucie za pomocą komend głosowych, dzięki czemu nie musisz odrywać rąk od kierownicy, gdy chcesz posłuchać ulubionego zespołu lub przeprowadzić rozmowę telefoniczną. System naszpikowany dodatkowymi dodatkowymi usługami, które m.in. pozwolą ominąć korki, a nawet połączyć się z Facebookiem. Dzięki takim rozwiązaniom możesz czerpać jeszcze więcej przyjemności z codziennej jazdy, nie tylko prowadząc samochód, ale oddając się rozrywce.

Kierownica do zadań specjalnych

Innym elementem, który z pewnością zaskoczy Cię swoimi możliwościami, jest wielofunkcyjna kierownica. Znajdujące się na niej przyciski rozmieszczone zostały intuicyjnie, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować Twoją uwagę. Znajdziesz tam zarówno wskaźnik położenia jazdy, jak i specjalny przycisk Sport. Z jego pomocą dopasujesz styl jazdy do własnych oczekiwań, zwiększysz maksymalny moment obrotowy, a także skalibrujesz układ kierowniczy. Czy można chcieć więcej?

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Ile głosów: 0

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?