Dlaczego monitoring GPS jest przydatny?

Monitorowanie kojarzy się nam raczej z pojęciem negatywnym. Mowa tu przecież o ograniczeniu prywatności oraz narzuceniu pewnej kontroli.

Postawmy się jednak w sytuacji, w której kierujemy olbrzymią flotą pojazdów. W takich chwilach odpowiadamy za logistykę na wielu frontach i musimy mieć pewną kontrolę nad sytuacją. Każde urządzenie, które nam w tym pomaga jest na wagę złota.

Czym jest monitoring?

Monitoring GPS pozwala na sprawne zarządzanie pojazdami. Pokazuje ich dokładne położenie w czasie rzeczywistym w odniesieniu do pozycji odczytanej dzięki GPS’owi. Uniemożliwia zatem prywatne podróże ze względu na spryt kierowcy. Daje mu ograniczone pole manewru również w kwestii wyboru trasy. Wszystkie dane są przecież zapisywane, włącznie z opcjonalnymi funkcjami.

Może się to wydawać ograniczeniem swobody, ale skutecznie polepsza wyniki finansowe przedsiębiorstw. Śledzenie pojazdów przydaje się zatem w dużych firmach, gdzie stawiamy na oszczędności. Jest jednak nieodzowną pomocą także w prywatnym użytku. W jaki sposób może nam pomóc na co dzień?

Ochrona naszego mienia

Gdy mieszkamy na nowym osiedlu, musimy się liczyć z pewnymi niedogodnościami. Mowa tu na przykład o grasujących szajkach złodziei. Często kradnie się samochody właśnie wtedy, gdy dopiero powstaje okoliczna społeczność. Te praktyki są znane i powielane od lat. Ale lokalizator GPS może utrudnić przestępcom zadanie.

Przydaje się bowiem w chwili, gdy używamy prywatnego samochodu. Jeżeli jest odpowiednio schowany (przy jednoczesnym zapewnieniu działania), minie trochę czasu zanim zostanie zauważony. W efekcie możemy podać namiary na pojazd i udaremnić całą próbę niecnego czynu. To duży komfort, który stale dopracowuje się dzięki coraz mniejszym urządzeniom. Rynek jest w tej kwestii bardzo płynny.

System monitorowania można także połączyć na przykład z telefonem naszej pociechy. Taka funkcja przyda się nadgorliwym matkom, które wiecznie dbają o swoje dzieci oraz ich bezpieczeństwo. Teraz dokładnie wiadomo, kiedy wyjdzie ono ze szkoły oraz jaką drogę pokona przed powrotem do domu. Dla malców ważna jest również inna konsekwencja. Stosownie ograniczona możliwość uciekania z zajęć… Nie każdy będzie z tego rozwiązania zadowolony.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Ile głosów: 0

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
46 KM ile to kW (kilowatów)?

46 KM po przeliczeniu na kW (kilowaty) to 33,82 kW, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 45,37 BHP...

Zamknij