Dlaczego warto kupić nowy samochód? Mazda „spod igły”

Nowa, pachnąca świeżością mazda wprost „spod igły” jest marzeniem wielu kierowców. Jednak najczęściej czynnikiem odstraszającym od decyzji o takim zakupie jest wysoka cena. Co po rozważeniu wszystkich kosztów, które trzeba ponosić po nabyciu używanego auta okazuje się to dalekie od prawdy. Warto zatem rozważyć, czy zakup kilkuletniego samochodu z drugiej ręki jest lepszy od nabycia nowej mazdy wprost z salonu sprzedaży.

Jakie są różnice pomiędzy eksploatacją nowego i używanego auta?

Nowa mazda kupiona w autoryzowanym salonie przez pierwszych kilka lat podlega gwarancji, bez względu na jej przebieg i intensywność użytkowania. Decydując się na taki zakup nie musimy martwić się przeglądami, naprawami, wymianą zużytych części, a także żadnymi dodatkowymi kosztami, które są niestety konieczne w przypadku nabycia samochodu używanego, co do którego faktycznego stanu nigdy nie mamy pewności. Jeśli nawet jakaś naprawa podczas trwania okresu gwarancyjnego będzie konieczna, co w samochodzie marki mazda się nie zdarza, taka czynność będzie bezpłatna z racji udzielonej rękojmi przez salon sprzedaży.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda po zakupie używanego auta. Konieczne jest dokonanie dogłębnego przeglądu, który i tak może nie wykryć wszystkich usterek. Jeśli jakaś awaria przytrafi się tuż po zakupie, będziemy musieli ponieść czasem wysokie koszty naprawy i wymiany części. Poza tym może się zdarzyć, że niespodziewane unieruchomienie zakupionego używanego auta może narazić nas na dodatkowe straty, chociażby niemożność wykonywania pracy, do której samochód jest niezbędny.

Nowa mazda za okazyjną cenę

Autoryzowane salony wychodzą na przeciw potrzebom klientów i proponują różnego rodzaju akcje promocyjne, które mogą sprawić, że nowiutka mazda jest w naszym zasięgu finansowym. Każdego roku tradycyjnie już proponowane są wyprzedaże roczników, kiedy możemy otrzymać spory upust na nasze wymarzone auto, a także bonusy w postaci dodatkowego wyposażenia czy modnego lakieru. Takie wyprzedaże obniżają ceny w znacznym stopniu, a wysokość upustu zależy od ceny konkretnego modelu. Jeśli wybierzemy odpowiedni moment na dokonanie zakupu, nasza mazda będzie dostępna dla naszej kieszeni.

Na jakie dodatkowe korzyści można liczyć przy zakupie nowego auta?

Zakup nowego auta w autoryzowanym salonie stwarza dodatkowe korzyści, o których nie możemy zapominać. Jedną z nich jest możliwość wynegocjowania bardzo dobrego pakietu ubezpieczeń, który jest nieosiągalny w przypadku kupienia samochodu używanego z drugiej ręki. W pierwszych kilku latach nowa mazda nie traci na wartości tak szybko jak używana, zawsze możemy ją sprzedać i uzyskać dobrą cenę.

W przypadku zakupu nowego salonowego auta mamy niepowtarzalną okazję samodzielnie dobrać kolor lakieru, wygląd wnętrza, materiał tapicerek, rodzaj wyposażenia oraz innych szczegółów składających się na auto, które w pełni nas usatysfakcjonuje. W przypadku zakupu z rynku wtórnego takich możliwości po prostu nie będzie. Oczywiście mamy też pewność, że mazda jest bezwypadkowa.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę wrobel.mazda-dealer.pl – autoryzowany salon samochodowy Mazdy.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Ile głosów: 0

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
784 kW ile to KM (koni mechanicznych)?

784 kW po przeliczeniu na konie mechaniczne to 1066,24 KM, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 1051,63 BHP...

Zamknij