GPS w systemach zarządzania transportem

Podmioty gospodarcze zajmujące się transportem osób i towarów muszą mieć pełną kontrolę nad swoją flotą samochodową.

Poprawia to koordynację działań i ułatwia prowadzenie działalności. Obecne możliwości, jakie daje technologia GSM, pozwalają na zbieranie dużo większej ilości informacji o działaniach kierowców. Zwiększa to efektywność ich pracy oraz pozwala na reagowanie na sytuacje kryzysowe nawet z poziomu stanowiska spedytora w biurze firmowym.

Co daje namierzanie pojazdów?

Systemy opierające się o monitoring GPS pozwalają w prosty sposób określić położenie pojazdu. Dzięki takim nadajnikom wyliczane są również inne parametry związane z ruchem po drogach. Spedytor lub osoba zajmująca się obsługą kierowców dostaje w dowolnym momencie raport o średniej prędkości i trasach odbytych przez konkretne pojazdy. Analiza takich danych jest dużym ułatwieniem przy planowaniu tras przejazdów. Można szybko wytyczyć inne szybsze trasy, aby oszczędzić czas kierowców. Pozwala na to porównanie średniego czasu przejazdów.

Jak to działa?

Za odczytywanie parametrów odpowiada lokalizator samochodów. To małe urządzenie łączy się z satelitą GPS i odnajduje swoje położenie. Porównywanie danych pozwala na określenie prędkości i kierunku jazdy. Na odczyty w czasie realnym pozwala technologia gsm. W ten sposób następuje stała aktualizacja pozycji pojazdu na monitorze spedytora. Przy okazji można również odczytywać dane takie jak stan techniczny i ilość paliwa. W ten sposób kierowca nie musi o wszystkim pamiętać, a najbliższą stację wskaże mu nadzorujący to pracownik obsługi w biurze firmowym. Możemy używać do tego specjalnych aplikacji lub otrzymywać dane na telefon.

Co dodatkowo zapewnia lokalizacja?

Sama lokalizacja pojazdów podnosi poziom bezpieczeństwa zarówno firmy, jak i kierowcy. W ten sposób stale widoczny jest kierunek ruchu pojazdu. Zmiana trasy lub nieprzewidziany postój zauważony przez pracownika obsługi może powodować powiadomienie służb mundurowych. Często oznacza to wypadek drogowy lub kradzież samochodu. Szybka reakcja zwiększa znacząco możliwość odzyskania auta lub uratowania życia kierowcy. Pomoc, jaką możemy uzyskać w organizowaniu przejazdów, będzie przekładała się na efektywność działań firmowych.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Ile głosów: 0

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
911 KM ile to kW (kilowatów)?

911 KM po przeliczeniu na kW (kilowaty) to 669,85 kW, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 898,52 BHP...

Zamknij