Pojazdy Polaris na bezdroża – nie tylko quady!

Amerykańska firma Polaris znana jest przede wszystkim z produkcji quadów, jednak jej oferta jest o wiele szersza. Polaris to także szereg nowoczesnych pojazdów użytkowych (UTV), które znajdują zastosowanie zarówno w turystyce i rekreacji, jak i w pracy – w tym w rolnictwie, leśnictwie, służbie wojskowej, ratownictwie, oraz w innych wykwalifikowanych jednostkach. Dzisiaj przybliżymy nieco pozostałą ofertę pojazdów Polaris, która jest naprawdę niezwykle interesująca.

Polaris RZR – sport i rekreacja

RZR od Polaris to terenowy pojazd side by side, którego nazwa wymawiana jest jako razor, co oznacza brzytwę. Bo takie właśnie są te wyjątkowe maszyny, które dają olbrzymią frajdę z jazdy w terenie. Są to zarówno jedno, jak i dwu oraz czteroosobowe pojazdy stworzone do poruszania się po najtrudniejszych trasach i bezdrożach. Idealnie odnajdą się na of-roadzie, jak i na krajoznawczej wycieczce w miejsca, gdzie normalnie trudno dostać się innym pojazdem mechanicznym.

Co ważne, obok świetnych osiągów (niektóre RZR mają ponad 180 KM) poszczególne modele RZR Polaris są wyposażone w nowoczesne technologie, takie jak świetny system audio z głośnikami bluetooth, które uprzyjemnią każdą podróż czy nawigacja satelitarna z możliwością sparowania z innym pojazdem. Tym samym Polaris RZR to opcja dla miłośników off-roadu i jazdy w trudnym terenie. Gwarantują one wspaniałą rozrywkę i doskonale sprawdzają się w sportowym, jak i rekreacyjnym czy turystycznym użytkowaniu!

Polaris Ranger – praca w trudnym terenie

Te pojazdy Polaris są przeznaczone przede wszystkim do pracy w trudnym terenie. Obok niezaprzeczalnych zalet w postaci wysokiego prześwitu i świetnie opracowanego zawieszenia, odznaczają się modułową budową, co pozwala praktycznie na kompletne zabudowanie kabiny Rangera. Największym plusem Rangera jest oczywiście ładowna paka oraz szereg akcesoriów, które świetnie sprawdzają się przy pracy w trudnym otoczeniu np. w leśnictwie, przy zagospodarowaniu zieleni czy w rolnictwie. Ranger dostępny jest w wersji dwu, trzy i aż sześcioosobowej. Przy czym pojazd ten ma oczywiście homologację.

Polaris General – złoty środek!

Pojazd Polaris General jest połączeniem praktyczności Rangera z mocą i sportowym zacięciem Razora. General został wyposażony bowiem w aż 100-konny silnik i lekką konstrukcję, a także dość spory bagażnik w formie paki. W ten sposób stworzona została uniwersalna maszyna, która doskonale sprawdza się do pracy, jak i rekreacyjnie, do turystycznej jazdy po bezdrożach, czy nawet tej sportowej na off-roadzie. Jest on dostępny zarówno w wersji dwuosobowej, jak i czteroosobowej. Przy czym można wybrać jego wersję zimową z ogrzewaniem, pełnymi drzwiami, panelem tylnym i otwieraną szybą.

Quady Polaris

Poruszając temat pojazdów Polaris, nie sposób nie wspomnieć o quadach, które są jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów marki. W tym zakresie oferuje ona dwa typy pojazdów ATV – Sportsman, które równie dobrze nadają się do jazdy rekreacyjnej, jak i do pracy w terenie oraz Scrambler. Te ostatnie quady popularne są przede wszystkim w jeździe sportowej i sprawdzają się tam, gdzie naprawdę trudno dotrzeć.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Ile głosów: 1

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
262 KM ile to kW (kilowatów)?

262 KM po przeliczeniu na kW (kilowaty) to 192,65 kW, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 258,41 BHP...

Zamknij