Używany Ford C-Max II – czy warto go kupić?

Minivan klasy kompaktowej to doskonała propozycja dla osób szukających auta rodzinnego. Do wyboru jest sporo interesujących modeli – jednym z nich jest C-max drugiej generacji, który w Europie był produkowany przez Forda w latach 2010-2019.

Ford C-Max II – jakie ma zalety?

W opinii klientów salonu Autoplaza na Forda C-Max II warto postawić z paru powodów. Przede wszystkim nabywca może wybrać jedną z dwóch wersji nadwoziowych, dzięki czemu łatwiej jest dopasować auto do konkretnych potrzeb. Pod względem technicznym „dwójka” C-Maxa bazuje na Focusie trzeciej generacji, stylistycznie natomiast zgodna jest z formułą Kinetic Design, którą w tamtym czasie Ford zastosował w odniesieniu do wielu swoich modeli. Przesuwane na bok boczne tylne drzwi ułatwiają wysiadanie na niedużych czy zatłoczonych parkingach. Deska rozdzielcza jest świetnie zaprojektowana, przez co jest bardzo funkcjonalna i prosta w obsłudze. Szerokie nadwozie, trzy osobne fotele w drugim rzędzie oraz pojemny bagażnik to kolejne zalety, jakimi wyróżnia się Ford C-Max. Warszawa to doskonały przykład miasta, gdzie można przetestować i nabyć omawiany samochód – również z rynku wtórnego.

Ford C-Max II – jaki silnik jest najlepszy?

Druga generacja Forda C-Max występuje w wielu wariantach, jeśli chodzi o jednostki napędowe. Dostępne są nawet egzemplarze wyposażone w fabryczną instalację LPG. Jeżeli komuś zależy na modelu jeżdżącym na gaz, powinien uważać na auta, w których instalacja była zakładana samodzielnie. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy jest ona solidnie zamontowana. Zdaniem użytkowników oraz specjalistów z branży motoryzacyjnej praktycznie wszystkie jednostki napędowe w Fordzie C-Max II są godne pochwały.

 

Ford C-Max II – jak wybrać najlepszy model?

Decydując się na zakup Forda C-Max II, należy celować w dobrym stanie technicznym oraz ze stosunkowo niedużym przebiegiem. Żadnych wątpliwości nie może wzbudzać również pochodzenie auta oraz jego sytuacja prawna. Najlepiej obejrzeć i przetestować kilka samochodów.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 2 / 5. Ile głosów: 4

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
435 kW ile to KM (koni mechanicznych)?

435 kW po przeliczeniu na konie mechaniczne to 591,6 KM, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 583,5 BHP...

Zamknij