Dlaczego warto kupić używane auto w salonie?

Na wtórnym rynku motoryzacyjnym w Polsce większość transakcji kupna-sprzedaży jest zawierana pomiędzy osobami prywatnymi. Decydując się na zakup używanego samochodu, warto wziąć pod uwagę opcję w postaci salonu specjalizującego się w sprzedaży pojazdów z drugiej ręki.

Pewność i bezpieczeństwo

 

W opinii klientów salonu Honda Plaza handlującego zarówno nowymi, jak i używanymi autami, pewność oraz bezpieczeństwo to najważniejsze przesłanki przemawiające za dokonaniem zakupu pojazdu w takim właśnie miejscu. Używane auta, które tu trafiają, są dokładnie sprawdzane pod kątem prawnym oraz technicznym. Wiadomo, skąd pochodzą i w jakim są stanie – potwierdzają to zresztą stosowne dokumenty. Klient może więc bez problemu zapoznać się z informacjami dotyczącymi ich pochodzenia oraz historii serwisowej. Co prawda za używany samochód z salonu trzeba zapłacić więcej niż za pojazdom prywatnego sprzedawcy, ale ryzyko trafienia na przysłowiowego kota w worku jest nieporównywalnie mniejsze.

 

Wiek auta ma znaczenie!

 

W kontekście sprawności samochodu ogromne znaczenie ma jego wiek. Salony prowadzą sprzedaż kilkuletnich aut, które mogą z powodzeniem służyć jeszcze przez bardzo długi czas. Nie narażają przy tym właściciela na bardzo duże wydatki w warsztatach. Zasada jest prosta: im młodszy samochód, tym rzadziej się psuje.

 

Popularne modele w zasięgu ręki

 

Salony prowadzące sprzedaż używanych samochodów stawiają na znane i popularne modele takie jak np. Honda Accord i wiele innych. Ma to ten plus, że z dostępnością części zamiennych nie ma większych kłopotów – to ważny czynnik wpływający na koszty serwisowania samochodu. Im trudniej dostępne są komponenty do danego modelu samochodu, na tym wyższą kwotę opiewa rachunek z warsztatu.

 

Gwarancja sprzedawcy

 

Gwarancja udzielana na używane auto przez salon ma na celu podniesienie atrakcyjności oferty. Należy pamiętać, że nie ma ona niczego wspólnego z gwarancją producenta. Często określana jest mianem gwarancji serwisowej – udzielana jest zwykle na pół roku i obejmuje wybrane usterki.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Ile głosów: 1

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
66 KM ile to kW (kilowatów)?

66 KM po przeliczeniu na kW (kilowaty) to 48,53 kW, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 65,1 BHP...

Zamknij