Śliska jezdnia i kolizja gotowa! Zobacz, jak naprawić auto, kiedy nie masz funduszy

Zimowa aura sprzyja zdarzeniom drogowym. Wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do kolizji. Kolizji, która może stanowić poważny wydatek finansowy, jeśli pojazd zostanie poważnie uszkodzony. O ile jesteś osobą poszkodowaną, możesz liczyć na wypłatę odszkodowania z OC. Jeżeli natomiast jesteś sprawcą i nie masz wykupionego AC, musisz we własnym zakresie pokryć koszty naprawy. Zastanawiasz się skąd wziąć na to pieniądze? Poznaj rozwiązania.

Śliska nawierzchnia i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze – oto najczęstsze przyczyny kolizji. Do tego dochodzi również fakt, że nie wszyscy kierowcy zmieniają opony na zimowe, lecz jeżdżą na letnim ogumieniu, które jest niedostosowane do niskich temperatur. Wystarczy więc zagapić się dosłownie na sekundę, aby nie zdążyć wyhamować przed przeszkodą czy wpaść w poślizg. Skutkuje to mniej lub bardziej poważnymi uszkodzeniami pojazdu, co wymaga naprawy przez serwis samochodowy.

Naprawa samochodu na raty?

Jeżeli skutkiem kolizji są tylko drobne wgniecenia karoserii czy uszkodzenie świateł, koszt naprawy przez serwis samochodowy nie będzie wysoki. Gorzej, jeśli auto uległo poważnemu uszkodzeniu – wówczas trzeba będzie liczyć się z poważnym wydatkiem, na który większość osób nie jest przygotowana. W takiej sytuacji można rozważyć opcję rozłożenia na raty kosztów naprawy pojazdu przez serwis samochodowy. Taką opcję proponuje np. Toyota Bank w pakiecie Comfort Pay (RRSO 17,08% lub RRSO 0%). Jak to działa?

Pakiet dedykowany jest właścicielom aut dowolnej marki, którzy wybiorą dowolny Autoryzowany Serwis Toyoty – jako serwis samochodowy dokonujący naprawy pojazdu. Polega na rozłożeniu płatności za usługę nawet na 12 rat z oprocentowaniem dostępnym w dwóch wariantach: RRSO wynoszącym 17,08%* oraz RRSO wynoszącym 0%*.

Taka usługa jest niezwykle korzystna, ponieważ:

  • pozwala naprawić samochód od ręki, odraczając pierwszą ratę o jeden miesiąc
  • stanowi mniejsze obciążenie domowego budżetu – nie trzeba wszystkich kosztów pokrywać od razu.

Ponadto Comfort Pay (RRSO 17,08% lub RRSO 0%)  daje większą swobodę w dysponowaniu własnym środkami, np. nie trzeba pozbywać się zgromadzonych oszczędności.

Warto przy tym podkreślić, że usługa obejmuje nie tylko koszt naprawy uszkodzeń czy napraw blacharsko-lakierniczych dokonanych przez serwis samochodowy, ale również przegląd i konserwację pojazdu, zakup i montaż akcesoriów, zakup i wymianę opon.

Inne możliwości

Alternatywnym rozwiązaniem może być kredyt lub pożyczka gotówkowa udzielana przez bank. Warto jednak mieć świadomość, że oprocentowanie zwykle jest dużo wyższe w porównaniu z usługą Comfort Pay (RRSO 17,08% lub RRSO 0%) dedykowaną właścicielom uszkodzonych pojazdów.

 

Reprezentatywny przykład dla kredytu Comfort Pay (wariant standardowy): cena finansowanej usługi 3 000 zł, całkowita kwota kredytu 3 000,00 zł, całkowity koszt kredytu 265,56 zł (obejmuje prowizję bankową 120,00 zł i odsetki 145,56 zł), okres umowy 12 miesięcy, miesięczna wartość raty 272,13 zł, oprocentowanie nominalne zmienne w skali rocznej 8,50%, RRSO 17,08%, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 3 265,56 zł. Kalkulacja z dnia: 15.03.2017 r.

Reprezentatywny przykład dla kredytu Comfort Pay (wariant 0%): cena finansowanej usługi 3 000 zł, całkowita kwota kredytu 3 000,00 zł, całkowity koszt kredytu 0 zł, okres umowy 12 miesięcy, miesięczna wartość raty 250,00 zł, oprocentowanie nominalne zmienne w skali rocznej 0%, RRSO 0%, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 3 000 zł. Kalkulacja z dnia: 15.03.2017 r.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Ile głosów: 0

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
999 kW ile to KM (koni mechanicznych)?

999 kW po przeliczeniu na konie mechaniczne to 1358,64 KM, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 1340,03 BHP...

Zamknij