Dynamiczne samochody na każdą okazję

Od początku istnienia koncernu BMW na rynku ukazała się ogromna ilość modeli. Do tych, które wciąż cieszą się dużą popularnością należą auta z serii 2.

Kilka słów o ich historii

Produkcję samochodów BMW serii 2 koncern rozpoczął w roku 2013. Pierwsze modele, które trafiły do sprzedaży powstały na bazie BMW serii 1. Były dostępne jedynie w wersji kabriolet i coupé. Dopiero po nich pojawiały się vany. Są one dostępne w dwóch wersjach: Active Tourer (wersja mniejsza) i Gran Tourer. Ten ostatni model jest większy od poprzednika, dodany został do niego trzeci rząd foteli. BMW z serii 2 w wersji Cabrio to auto, które zachwyca swoją piękną sylwetką. Active Tourer i Gran Tourer to z kolei auta, które idealnie sprawdzą się w roli auta rodzinnego.

Active Tourer

To pięciodrzwiowe auto z przednim napędem. Jak inne pojazdy z logo BMW na masce, także ten model ma charakterystyczny pas przedni i niezmienioną atrapę chłodnicy. Długość auta wynosi 4342 milimetry. Pojemność bagażnika w pierwszym momencie nie wzbudza zachwytu, wynosi jedynie 468 litrów. Ale składając tylne fotele możemy ją znacznie zwiększyć, aż do 1510 litrów. Auta wyposażone zostały w silniki TwinPower Turbo wysokoprężne lub benzynowe. Nabywcy mają do wyboru kilka pakietów: M Sport Package z sportowym zawieszeniem i sportowymi fotelami, Sport Line oraz Luxury Line. W aucie znajdziemy również wyświetlacz HUD, który umożliwi śledzenie najważniejszych parametrów jazdy na przedniej szybie w jej dolnej części.

Gran Tourer

Ten van trafił do salonów w 2016 roku. W gamie auto oferowanych przez koncern BMW jest to jedyny pojazd, który ma napęd na przednią oś. Jest autem wybitnie rodzinnym, znacznie większym niż opisywany wyżej Active Tourer. Rozciągnięto jego tylną oś, dzięki temu zwiększono komfort podróżowania osób, które siedzą z tyłu. Standardowo Gran Tourer jest oferowany w wersji 5-osobowej. Ale dostępna jest także wersja 7-osobowa. Dodatkowe siedzenia są schowane w podłodze luku bagażowego. Bagażnik ma pojemność 645-805 litrów. Po złożeniu tylnej kanapy powiększa się do ponad 1900 litrów. Do wyboru potencjalni właściciele mają silniki benzynowe i wysokoprężne.

BMW serii 2 coupé

W odróżnieniu od poprzedników w tej samej klasie auto wyróżnia się większą długością i większym rozstawem osi. Dzięki temu wzrosła przestrzeń w kabinie, co z kolei przełożyło się na zdecydowanie większy komfort dla kierowcy i pasażerów. Oprócz wersji ze standardowym wyposażeniem BMW seria 2 coupé sprzedawane jest z bardziej luksusowym wyposażeniem: aktywnym tempomatem, automatyczną klimatyzacją, system iDrive. W jeszcze bardziej luksusowej wersji mamy zapewniony dostęp do Internetu.

Dynamiczne silniki, nowoczesne systemy bezpieczeństwa, multimedia, a przede wszystkim tradycyjnie bardzo wysoka jakość – to najbardziej charakterystyczne cechy dla samochodów BMW seria 2. Za wadę tych aut potencjalni nabywcy w Polsce mogą jedynie uznać stosunkowo wysoką cenę. Ale na jakości, a przede wszystkim na bezpieczeństwie nie można oszczędzać.

Autor artykułu
 BMW TEAM, salon BMW z Długołęki 

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Ile głosów: 0

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
669 kW ile to KM (koni mechanicznych)?

669 kW po przeliczeniu na konie mechaniczne to 909,84 KM, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 897,38 BHP...

Zamknij