Dlaczego warto wdrożyć system monitorowania pojazdów

Monitoring pojazdów składa się z urządzenia śledzącego umieszczonego wewnątrz pojazdu wraz z centralnym serwerem i oprogramowaniem, które pozwala użytkownikowi śledzić flotę z centrali.

Informacje są przekazywane za pomocą geostacjonarnych satelitów pozycjonujących, które monitorują prędkość, pozycję i kierunek ruchu dowolnej floty pojazdów. Urządzenie znajdujące się w pojeździe przez cały czas przesyła swoją pozycję w czasie rzeczywistym w regularnych odstępach czasu. Odstęp jest zwykle około jednej do dwóch minut, w zależności od preferencji producenta i właściciela GPS.

Zalety systemu monitorowania pojazdów

1. Korzystając z automatycznego przypomnienia o przebiegu systemu, można zmniejszyć czas tracony na konserwację pojazdu. Ponadto posiadanie usługi, jaką jest monitoring GPS pojazdów zapewnia, możliwość regularnego serwisowania pojazdów, co z kolei oznacza, że wartości odsprzedaży floty będą również wyższe. Usługa jaką jest monitoring floty może również pomóc w uniknięciu kar za takie problemy, jak konieczność zmiany opon, czy obowiązek zapłaty ubezpieczenia, ponieważ przypomnienia są jasne i precyzyjne.

2. Produktywność pracowników może zostać zwiększona poprzez możliwość śledzenia godzin pracy. Lokalizator GPS do auta ujawniania nieplanowane postoje i przerwy. Dzięki posiadaniu szczegółowych informacji o miejscu pobytu pojazdów przez cały czas, znacznie łatwiej jest kontrolować aktywność pracowników.

3. Właściciele firm mogą znaleźć swoich najbardziej produktywnych pracowników i wykorzystywać te informacje do wdrażania dalszych szkoleń, a nawet systemu premii w celu poprawy etyki pracy członków personelu.

4. Posiadając szczegółowe informacje na temat miejsca pobytu wszystkich pracowników, właściciele firm mają większą możliwość kontrolowania własnej działalności gospodarczej

5. Dzięki posiadaniu wszystkich istotnych informacji na jednym ekranie, osoby korzystające z oprogramowania mają łatwy dostęp do szybkiej i dokładnej komunikacji z pracownikami.

6. Dzięki zintegrowaniu systemu śledzenia pojazdów z oprogramowaniem do wyznaczania trasy i harmonogramowania można łatwiej zidentyfikować miejsca występowania problemów, a następnie zaktualizować dane w oprogramowaniu do wyznaczania trasy i planowania w celu uzyskania dokładniejszych harmonogramów transportu.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Ile głosów: 0

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
36 KM ile to kW (kilowatów)?

36 KM po przeliczeniu na kW (kilowaty) to 26,47 kW, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 35,51 BHP...

Zamknij