Rejestracja dojazdu kierowcy do pojazdu – firma transportowa od zaplecza

Każda firma transportowa objęta jest szeregiem przepisów i zasad, których musi bezapelacyjnie i każdorazowo przestrzegać. Rejestracja dojazdu kierowcy do pojazdu jest jedną z nich. Jak się to odbywa i dlaczego jest to aż tak ważne? Poznaj szczegółowe informacje, które przedstawiamy w poniższym tekście.

Czy dojazd kierowcy do pojazdu należy rejestrować? Sprawdź formalności, którym podlega firma transportowa

Rejestracja aktywności dojazdu kierowcy do pojazdu będącego narzędziem pracy reguluje art. 9 ust. 3 Rozporządzenia Rady (WE) nr 561/2006. Znajdziemy tam m.in. treść mówiącą o tym, że czas dojazdu należy zarejestrować w chwili, w której pracownik osobiście prowadzi pojazd będący środkiem wykorzystywanym w celu dotarcia do ciężarówki. Kiedy kierowca jest pasażerem podczas dojazdu, aktywność tą należy zarejestrować jako dyspozycję – mimo że nie zostało to jednoznacznie określone w przepisach.

Jak zarejestrować taką aktywność?

Kierowca aktywności związane z dojazdem do ciężarówki może zarejestrować na kilka sposobów:

  • wykorzystując zaświadczenie o działalności wystawiane przez firmę na czas dojazdu,
  • odręcznie na rewersie wykresówki,
  • wpisem manualnym w tachografie cyfrowym – co odbywa się już po dotarciu do pojazdu będącego narzędziem pracy,
  • odręcznie na wydruku z tachografu cyfrowego.

Procedura rejestrowania aktywności dotyczy również powrotu do bazy lub do domu w przypadku pozostawienia pojazdu objętego zakresem rozporządzenia WE 561/2006 w trasie. Sytuacje, w których kierowca pozostawia swój pojazd na trasie lub z dala od bazy i miejsca zamieszkania mogą zdarzać się stosunkowo często – z różnych przyczyn. W takich momentach przedsiębiorca zobowiązany jest do tego, by zapewnić swoim kierowcom lub kierowcy inny środek transportu. Sam powrót też musi zostać zarejestrowany jako aktywność dyspozycji lub innej pracy – jak w przypadku dojazdu do pojazdu.

Profesjonalna firma transportowa – postaw na najwyższą jakość usług

Jeśli jesteś klientem firmy transportowej, zadbaj o to, by realizacją Twojego zlecenia zajęli się kompetentni specjaliści, którzy dysponują nie tylko uprawnienia, ale i wysokiej klasy narzędziami. Jedynie wtedy otrzymasz gwarancję, że przebieg transportu zostanie zorganizowany od A do Z w sposób profesjonalny i z zachowaniem najwyższych standardów jakości oraz bezpieczeństwa. Koimex to firma transportowa, która nie bez powodu cieszy się uznaniem usługobiorców. Posiadają oni innowacyjną flotę pojazdów i doświadczony zespół ekspertów – o czym świadczą m.in. najistotniejsze certyfikaty. Poznaj ofertę już teraz i zobacz, że możesz liczyć na kompleksowe wsparcie.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Ile głosów: 2

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
285 KM ile to kW (kilowatów)?

285 KM po przeliczeniu na kW (kilowaty) to 209,56 kW, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 281,1 BHP...

Zamknij