Używany Ford Transit VI – czy warto go kupić?

Ford Transit to jeden z najbardziej poszukiwanych samochodów dostawczych na wtórnym rynku motoryzacyjnym w Polsce. Auto zadebiutowało w 1953 r. Od 2014 r. produkowana jest szósta generacja Transita.

Ford Transit VI – najważniejsze informacje

Szósta generacja Forda Transit po raz pierwszy została zaprezentowana w 2012 r., a do masowej sprzedaży trafiła dwa lata później. W odróżnieniu od poprzednich generacji otrzymała zupełnie nową platformę. Z przodu zamontowano wąskie, podłużne lampy. W 2018 r. samochód przeszedł lifting. Jego efektem był m.in. nowy kształt zderzaków oraz nowy kokpit. Ford Transit VI powstał w kilku wariantach silnikowych, włącznie z wersją hybrydową typu plug-in, która trafi na rynek w 2020 r.

Ford Transit VI – jakie ma zalety?

W opinii klientów salonu Autoplaza w używanego Forda Transit VI opłaca się zainwestować z paru powodów. Auto jest przede wszystkim solidne i bezpieczne.  Na uwagę zasługuje fakt, że atrapę zderzaka podzielono na trzy niezależne części – w związku z tym w razie stłuczki nie ma konieczności wymiany całego tego elementu. Nie ma też problemu z dostępnością części. Ford Transit to bardzo popularny samochód dostawczy, który dorobił się nawet miana kultowego. Powszechna dostępność komponentów i ich przyjazne dla kieszeni ceny przekładają się na niższe koszty serwisowe, które stanowią ważną część w budżecie każdego kierowcy. Samochód ceniony jest również za wygodę oraz dużą ilość praktycznych schowków. Warto poszukać egzemplarza wyposażonego m.in. w klimatyzację, nawigację satelitarną, automatyczne wycieraczki i reflektory oraz parę innych udogodnień.

Ford Transit VI – jak wybrać najlepszy egzemplarz?

Na znalezienie odpowiedniego samochodu należy poświęcić trochę czasu. Najlepiej celować w egzemplarze z niedużym przebiegiem oraz bardzo dobrym stanie technicznym. Pochodzenie auta nie powinno wzbudzać żadnych zastrzeżeń. Najrozsądniej nabyć samochód od sprawdzonego dostawcy – nie musi być to osoba prywatna, ale i godny zaufania komis lub salon.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Ile głosów: 0

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
175 KM ile to kW (kilowatów)?

175 KM po przeliczeniu na kW (kilowaty) to 128,68 kW, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 172,6 BHP...

Zamknij