Na co zwracać uwagę wynajmując samochód w firmie

Podczas wynajmu samochodu dostawczego, gdy się przeprowadzamy z miejsca na miejsce, warto odpowiednio wcześniej zaplanować sobie całe przedsięwzięcie. Musimy przemyśleć co, kiedy i w jakiej kolejności będziemy przewozić. Niezwykle ważne jest spisanie sobie całego planu, ponieważ gdy obmyślimy sobie strategię, możemy być pewni, że nic nas po drodze nie zaskoczy

Podczas wynajmu samochodu dostawczego, gdy się przeprowadzamy z miejsca na miejsce, warto odpowiednio wcześniej zaplanować sobie całe przedsięwzięcie. Musimy przemyśleć co, kiedy i w jakiej kolejności będziemy przewozić. Niezwykle ważne jest spisanie sobie całego planu, ponieważ gdy obmyślimy sobie strategię, możemy być pewni, że nic nas po drodze nie zaskoczy. Część rzeczy możemy przewieść swoim samochodem a tylko te największe gabaryty dużym autem. Chyba że jedziemy daleko, to najlepiej przewozić rzeczy jednym dużym autem ograniczając przy tym ilość kursów.

O czym warto pamiętać?

Gdy idziemy już do firmy wynająć busa, musimy mniej więcej oszacować, ile czasu zejdzie nam przewożenie gotowych spakowanych już wcześniej rzeczy. Jest to ważne, ponieważ wypożyczalnia aut dostawczych na określoną ilość godzin lub też dób. Jeżeli przewidujemy, że przemieszczenie z punktu A do punktu B zajmie nam około 3 godzin to nie uzasadnione będzie wypożyczenie auta na całą dobę czy weekend, bo to po prostu strata pieniędzy.

Gabaryty samochodu

Gdy wiemy mniej więcej, co będziemy przewozić autem pożyczonym, to doradca w firmie może nam wskazać konkretny model auta. Bez sensu przecież wynajmować bardzo duży samochód na przewiezienie telewizora, pralki i lodówki. Wiąże się to z większym spalaniem paliwa, większym kosztem wynajmu, czy też poświęceniem większej ilości czasu na zabezpieczenie sprzętu w środku auta by on nam nie „latał” i uległ zniszczeniu.

Wyposażenie auta

Przed podpisaniem umowy warto sprawdzić stan techniczny samochodu. Dotyczy to stanu opon, przeglądu technicznego auta, ubezpieczenia, stanu ogólnego samochodu. Wiadomo, że nie każdy jest mechanikiem i nie będzie rozbierał samochodu na części, ale takie podstawy należy znać. Na naszą wygodę wpływa też wyposażenie w samochodzie. Mogą to być przyciemniane szyby, podłokietniki, możliwość uruchomienia klimatyzacji, ogrzewania, wbudowane radio czy nawigacja. Ta ostatnia jest ważna, jeśli przemieszczamy się z miasta do miasta czy też za granicę. Jeżeli zabieramy ze sobą dziecko, warto zapytać się, czy samochód jest wyposażony w fotelik dziecięcy.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Ile głosów: 1

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
426 kW ile to KM (koni mechanicznych)?

426 kW po przeliczeniu na konie mechaniczne to 579,36 KM, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 571,42 BHP...

Zamknij