Naprawy bezgotówkowe aut

Mówi się, że kobiety są gorszymi kierowcami. Nie jest to tak do końca prawda, gdyż po prostu panie są ostrożniejsze, a tym samym mniej pewne siebie na drodze. Tak czy inaczej bardzo dobrze, że istnieją firmy ubezpieczeniowe, dzięki którym można się zdać na naprawy bezgotówkowe w warsztatach samochodowych.

Do wypadków i kolizji równie często doprowadzają panowie. Równie często także zdarza się, że to właśnie mężczyźni szukają miejsc, gdzie usługodawcy oferują naprawy powypadkowe samochodów. Kobiety mogą mieć na swoim sumieniu zapewne powodowanie więcej zarysowań na lakierze, gubienie kołpaków, zahaczanie tylnym kołem o krawężnik na zakręcie i inne tego typu małe grzeszki. Nie powoduje to jednak odgórnego założenia, że są złymi kierowcami, a na pewno już nie tak bardzo gorszymi od męskiej części populacji. Zaś na fakt, ile razy dane auto przechodzi naprawy powypadkowe, nie ma co patrzeć. W końcu każdemu może się zdarzyć, że złodziejowi spodoba się akurat ten konkretny (nasz) samochód.

Mechanicy kontra firmy ubezpieczeniowe

Spokojnie można stwierdzić, że w warsztatach samochodowych powinni pracować jedynie ludzie z pasją. Tego typu zatrudnienie wymaga niezwykłego zaangażowania w temat i sporej wiedzy. Biorąc pod uwagę, że samochody przedmiotami, które się ubezpiecza, bardzo często do zadań mechaników należą naprawy powypadkowe. Jak jednak wiadomo, współpraca z firmami ubezpieczeniowymi nie zawsze przebiega łatwo, bez względu na to, po której stronie ubezpieczenia akurat stoimy. Warsztaty samochodowe mają ten problem, że często przeprowadza naprawy bezgotówkowe ze strony klienta, a potem okazuje się, że ubezpieczycie nie płaci wystarczającej kwoty za naprawę i mechanik musi użerać się z odzyskaniem pieniędzy. Tak czy inaczej taki już jest los warsztatów samochodowych. Najczęstsze ich zadania to właśnie naprawy powypadkowe, gdyż niezmiernie rzadko ktokolwiek oddaje własny samochód do mechanika tylko po to, aby przeprowadzić kosmetyczne poprawki. Większość aut trafia tam dopiero, gdy nie można już nimi jeździć.

Zagrożenia wynikające z posiadania pojazdu

Posiadanie samochodu zawsze wiąże się z pewnym stresem. Mając nowy samochód irracjonalnie boimy się o niego i często zaglądamy przez okno, jakbyśmy mogli z tej odległości ochronić samochód. Okazuje się jednak, iż strach nasz nie jest tak do końca niewytłumaczalny, a auto da się przypilnować z poziomu okna albo i nawet bez tego środka nadzoru. Jak? Wykupując polisę AC w rzetelnej firmie ubezpieczeniowej. Likwidowanie szkód objętych ochroną ubezpieczeniową w polisie autocasco w takiej firmie to czysta przyjemność. Naprawy powypadkowe oraz procedury towarzyszące im to nic wielkiego. Po samochód wymagający naprawy przyjeżdża laweta, auto zabierane jest do autoryzowanego punktu serwisowego, gdzie fachowo i przy użyciu oryginalnych części przywracane jest do stanu sprzed zdarzenia. Wszystkie naprawy odbywają się bez naszego udziału, a my w międzyczasie poruszamy się pojazdem zastępczym. Podobnie wygląda kwestia ewentualnej kradzieży pojazdu. Dobrze ubezpieczony samochód pozwoli nam spać spokojnie i daje pewność, że jest bezpieczny.

Polisa Ac niezbędna każdemu kierowcy

Zakup samochodu to poważna decyzja. Wielu ludzi rozważa większość za i przeciw długo i rozsądnie podejmując decyzję. Inni podejmują decyzję pochopnie i niezbyt rozważnie. Dla jednych taka decyzja owocuje zakupem dwumiejscowego kabrioletu dla pięcioosobowej rodziny, dla innych zakupem odpowiedniego auta na raty. W pierwszym przypadku należy pojazd ubezpieczyć od kradzieży, gdyż raczej za często nie będziemy go używać. W drugim przypadku powinniśmy zadbać o polisę obejmującą wszystkie możliwe szkody, gdyż niezbyt rozsądnie byłoby pozbyć się auta i przez kilka kolejnych lat mimo to spłacać raty. Posiadacz takiej polisy może spać spokojnie. Naprawy powypadkowe wykonywane są szybko i rzetelnie. Zazwyczaj są to warsztaty posiadające pełen asortyment usług dodatkowych, takich jak holowanie pojazdu, udostępnienie pojazdu zastępczego czy też odstawienie naprawionego samochodu do domu i wiele innych. Naprawy powypadkowe powinny odbywać się tylko w autoryzowanym warsztacie i przy użyciu oryginalnych części. Tak właśnie się to odbywa w dobrych i fachowych towarzystwach ubezpieczeniowych, które stawiają przede wszystkim na jakość swoich usług.

Najlepsze ubezpieczenie własnego samochodu

Co powinna zawierać porządna polisa ubezpieczeniowa samochodu? Powinna się składać ona z kilku podstawowych części. Polisa ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej to część bezsporna i obowiązkowa, której zakres reguluje ustawa. Polis od następstw nieszczęśliwych wypadków nie trzeba objaśniać, gdyż konstrukcja jej jest jasna i łatwa do zrozumienia. Car assistance – tu też raczej trudno o pomyłkę w wyborze polisy, gdyż warianty oferowane nam w postaci tabeli są zrozumiałe i czytelne. Najważniejszą polisą jest dla nas jako świeżych i dumnych posiadaczy pojazdu polisa obejmujące szkody powstałe w wyniku zdarzeń, na które nie mieliśmy wpływu. Musimy dokładnie zapoznać się z warunkami umowy. Czy naprawy powypadkowe realizowane są w autoryzowanych warsztatach przy użyciu oryginalnych części? Warto dowiedzieć się, czy naprawy są możliwe w danej firmie, czy możemy się ubiegać dopiero o zwrot pieniędzy po naprawie i po okazaniu faktury. Wreszcie należy sprawdzić, jaki jest zakres ochrony, jeśli chodzi o naprawy powypadkowe i jakie w umowie są wykluczenia oraz sumy gwarantowane i maksymalne oraz minimalne wysokości w jakich odpowiada towarzystwo ubezpieczeniowe za naszą własność. Czas, który poświęcimy na sprawdzenie tych aspektów polisy, będzie czasem dobrze zainwestowanym.

Ubezpieczenie w życiu

Nie ważne, czy to nasze auto, czy również dom lub nasze zdrowie i bliscy. Ubezpieczenia są potrzebne, gdyż one gwarantują nam pewniejszą przyszłość. W chwilach problematycznych pieniądze przydają się do tego, aby usunąć szkody. Jeżeli ich nie mamy – szkody narastają, a my nie wiemy, jak sobie z nimi poradzić. Bardzo prosty przykład – wypadek samochodowy, który został spowodowany przez naszą nieuwagę. Mamy ubezpieczenie? Naprawy powypadkowe przysługują naszemu autu oraz dla pojazdu osoby , która ucierpiała w kolizji. Naprawy bezgotówkowe pozwalają na szybkie załatwienie sprawy. Nie musimy się niczym martwić. Ubezpieczyciel załatwi wszystko za nas. Wystarczy, że zgłosimy sprawę do odpowiedniej instytucji, a ona potwierdzi zdarzenie i kolizję. Wtedy naprawy zostaną wykonane w warsztacie, który wybraliśmy. Najczęściej auta powierzane są mechanikom z sieci ASO. Z nimi także współpracują ubezpieczyciele. Wszystko sprawnie, szybko i profesjonalnie. Unikamy stresu i kłopotów pieniężnych.

Artykuł sponsorowany

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Ile głosów: 0

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
605 KM ile to kW (kilowatów)?

605 KM po przeliczeniu na kW (kilowaty) to 444,85 kW, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 596,71 BHP...

Zamknij