Mierniki grubości lakieru – przydatne w wielu sytuacjach

Zakup samochodu zawsze wiąże się z pewnym stresem, zwykle niemałym. Wszak od naszej decyzji zależy bardzo wiele kwestii, począwszy od komfortu, a na bezpieczeństwie skończywszy. Samochody, które były już uszkodzone, niestety często nadal trafiają na rynek wtórny i są sprzedawane jako nigdy nieuczestniczące w kolizjach. Jeżeli chodzi o drobne prace naprawcze, nie jest to problem, ale bardzo często do ponownej sprzedaży trafia auto, które było mocno uszkodzone i nigdy nie powinno wrócić na rynek.

Sprawdź sprzedawcę przed zakupem – miernik lakieru

To chyba najbardziej intuicyjne zastosowanie takich właśnie mierników. Miernik grubości lakieru w kilka chwil pozwoli wskazać miejsca, w których samochód był „bity” i gdzie dokonywano prac blacharskich. To prosty sposób na sprawdzenie, czy sprzedawca jest z nami szczery w kwestii przeszłości samochodu. Miejsca, w których doszło do uszkodzeń blacharskich, w przyszłości mogą być podatne na rdzewienie. Jednak miernik grubości lakieru na naszym pojeździe zastosować możemy również w kilku innych sytuacjach.

Upewnij się co do jakości wykonanych prac lakierniczych i blacharskich

Kiedy oddajemy samochód do blacharza, lakiernika lub mechanika samochodowego, w wielu sytuacjach to właśnie za pomocą miernika grubości lakieru będziemy mogli przekonać się, czy prace naprawcze zostały wykonane w sposób poprawny i zgodny ze sztuką.

Wykonaj samemu prace lakiernicze

Niektóre osoby samodzielnie podejmują się napraw lakierniczych. Przy odrobinie umiejętności i wiedzy zadanie to jest do wykonania. W takiej sytuacji również dobrze będzie użyć miernika lakieru, by sprawdzić jakość wykonywanej przez siebie pracy i upewnić się, że osiągnięte parametry są maksymalnie zbliżone do tych, z którymi mieliśmy do czynienia po fabrycznym lakierowaniu samochodu. Mierniki są doskonałymi urządzeniami pracującymi w sposób bardzo precyzyjny. Niezależnie od sposobu jego wykorzystania wybierajmy modele uznanych i sprawdzonych producentów, gwarantujące wysoką jakość dokonywanych pomiarów.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Ile głosów: 1

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
358 kW ile to KM (koni mechanicznych)?

358 kW po przeliczeniu na konie mechaniczne to 486,88 KM, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 480,21 BHP...

Zamknij