Czy warto kupować samochody używane z salonu?

Rynek samochodowy jest bardzo zróżnicowany. Kiedy planujemy kupić auto, przeglądamy wiele ogłoszeń w poszukiwaniu najbardziej dla nas odpowiedniego. Ceny samochodów zaczynają się od kilku tysięcy, a kończą nawet na kilkuset. Nie każdego jednak stać na nowy samochód z salonu, ale co z używanymi?

Najważniejsze kwestie przy kupnie używanego auta z salonu

Kupując auto od autoryzowanych dealerów, z pewnością łączy się to z mniejszym ryzykiem niż kupno od osoby prywatnej. Dostaniesz gwarancję oraz prawdziwe, rzetelne informacje na temat samochodu, który Cię interesuje. Jednakże warto przyjrzeć się historii danego pojazdu, stanu technicznemu, a następnie poważnie przemyśleć decyzję zakupu.

O czym należy pamiętać? Przede wszystkim o tym, że nie kupujesz nowego auta w stanie idealnym – był on już kiedyś użytkowany przez innego kierowcę, możliwe są przeprowadzone w nim naprawy i usterki. Na co jednak w szczególności zwrócić uwagę?

 

  • Stan techniczny pojazdu – jest to podstawowe kryterium przy wyborze używanego auta. Dobrze więc, aby zdobyć jak najlepsze informacje w tym temacie. Warto także pamiętać, aby sprawdzić, jaka jest wysokość jego przebiegu.
  • Pochodzenie – najlepiej kupić auto w polskim salonie, pochodzące od pierwszego właściciela, ponieważ każdy kolejny wiąże się z większym ryzykiem napraw i usterek.
  • Historia serwisowa – dobrym pomysłem jest dowiedzenie się, gdzie dany samochód był naprawiany. Najlepiej, jak jego poprzedni właściciel korzystał z autoryzowanych serwisów – daje to pewność, że stosowano tylko oryginalne części zamienne.
  • Stan wnętrza – kokpit jest mocno wyeksploatowany? Najprawdopodobniej świadczy to o braku dbałości o auto jego poprzedniego właściciela, w tym także o stan techniczny.
  • Ilość wypadków – stłuczki nie wykluczają od razu auta od jego dobrego stanu. Jednakże, jeżeli były one poważne, to może się to wiązać z większymi wadami technicznymi, co obniża cenę samochodów. Warto zatem racjonalnie do tego aspektu podejść.

Dlaczego warto kupić używane auto z salonu?

Kupno auta od autoryzowanego dealera to przede wszystkim pewność tego, że stan pojazdu jest taki, jaki deklaruje sprzedawca. Kupując samochody od prywatnych sprzedawców to duże ryzyko – zawsze mogą wyjść na jaw ukryte przez nich szkody i wady techniczne.

Dealer oferuje często gwarancję. Sprawdzone i renomowane salony dbają o swoją reputację oraz klientów, więc nie mogą sobie pozwolić na sprzedaż aut w złym stanie lub bez wiadomego pochodzenia. U dealerów można także liczyć na najróżniejsze opcje sprzedaży obejmujące raty, leasing, wynajem długoterminowy i inne bardzo korzystne dla klientów warianty.

Największą zaletą kupna używanego auta z salonu jest jednak fakt, że jest on sprawdzony – znana jest jego historia, a wszystkie naprawy są udokumentowane. SKODA posiada w swojej ofercie nie tylko sprzedaż sprawdzonych używanych aut, ale także ich skup. Ponadto, jeżeli któryś samochód Cię zainteresuje, możesz go sprawdzić samodzielnie, umawiając się na jazdę próbną. Nie czekaj, wejdź na stronę internetową SKODY i dowiedz się więcej!

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Ile głosów: 1

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
467 KM ile to kW (kilowatów)?

467 KM po przeliczeniu na kW (kilowaty) to 343,38 kW, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 460,6 BHP...

Zamknij