3 powody by kupić sportowe klocki hamulcowe

3 powody, by kupić sportowe klocki hamulcowe

Jesteś szczęśliwym posiadaczem samochodu z większą mocą silnika? Sprawia ci wielką radość dynamiczna jazda i wykorzystywanie wszystkich możliwości, które drzemią pod maską samochodu? Jeżeli tak, nie możesz zapominać, jak ważne jest bezpieczeństwo jazdy. Możliwość szybkiego i bezpiecznego zatrzymania samochodu, poruszającego się nawet z dużą prędkością, to zasługa tego, że masz sportowe tarcze hamulcowe. Wierzymy w to, że żadnego kierowcę nie musimy przekonywać, jak ważne są hamulce dla bezpieczeństwa jazdy. Dostępne w sprzedaży sportowe klocki hamulcowe są produktem, nad którego zakupem jak najbardziej warto się zastanowić.

Wyższa skuteczność hamowania

Pierwszym powodem, aby zainwestować w nowe, sportowe klocki hamulcowe jest ich znacznie większa efektywność hamowania. Szczególnie jeśli porównamy klocki seryjne do sportowych. Zwykłe klocki przeznaczone są do jazdy w znacznie niższym przedziale prędkości, dopuszczalnej przepisami ruchu drogowego. Kiedy wybierasz się swoim samochodem na tor wyścigowy, warto pomyśleć o zakupie lepszych klocków hamulcowych, pozwalających na bezpieczniejszą jazdę i niepowodujących szkód w układzie hamulcowym.

Sportowe klocki i tarcze hamulcowe są bezpieczniejsze

Jakie jest największe zagrożenie podczas nagłego hamowania? Oczywiście niekontrolowany wzrost temperatury, spowodowany tarciem. Kupując sportowe klocki hamulcowe i tarcze, są one dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika, zapewniając przy tym skuteczniejsze wentylowanie. Wysokie temperatury są przez to sprawniej odprowadzane na zewnątrz, dając jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa. Nie ma nic groźniejszego niż przegrzanie hamulców podczas szybkiej jazdy. Może do tego niestety dojść w efekcie nieumiejętnego hamowania lub mając hamulce do jazdy miejskiej.

Wyższy współczynnik tarcia

W jaki sposób odbywa się hamowanie? Klocki hamulcowe zaciskają się na stalowej tarczy hamulcowej, powodując tarcie i nagłe wytracenie prędkości obrotowej. Samochód szybko zaczyna zwalniać. O ile w przypadku poruszania się z prędkościami miejskimi i dopuszczalnymi autostradowymi, hamowanie może się odbywać na seryjnych klockach i tarczach, o tyle w trakcie jazdy sportowej, układ hamulcowy powinien mieć większą siłę hamowania, dostosowaną do prędkości, z którą porusza się pojazd. Co więcej, sportowe klocki hamulcowe mają bardzo dobrą skuteczność w każdych warunkach i na każdym rodzaju nawierzchni. Warto wybrać takie klocki również wtedy, kiedy chcesz, aby znacznie mniej pyliły niż dotychczas używane w twoim samochodzie.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Ile głosów: 1

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
177 kW ile to KM (koni mechanicznych)?

177 kW po przeliczeniu na konie mechaniczne to 240,72 KM, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 237,42 BHP...

Zamknij