Mercedes – samochód, jakiego szukasz

Własny środek lokomocji już dawno nie jest marzeniem, a standardem. Bez niego – jak bez ręki – ciężko funkcjonować. Potwierdzą to z pewnością rodzice dzieci w wieku szkolnym, jak i kierowcy poruszający się nim do kilkunastu razy dziennie. Częste eksploatowanie sprawia, że poszukiwania samochodu mimowolnie rozpoczynamy od wyfiltrowania pojazdów przede wszystkim bezpiecznych. A klasyka w postaci marki Mercedes plasuje się tutaj na pierwszym miejscu.

Komfortowo, przyjemnie i bezpiecznie

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Mercedes (niezależnie od klasy) jest w stanie to wszystko zagwarantować. Mimo że nie jest kojarzony ze sportowym charakterem, to doskonale łączy zwartość nadwozia z przyjemnością podróży. A dzięki wielu systemom wspomagającym, jazda nim jest bardzo, ale to bardzo komfortowa. Mało tego, eksplorowanie polskich, trudnych dróg samochodem z salonu Mercedesa to czysta satysfakcja: jego profesjonalne przygotowanie na różne warunki atmosferyczne, systemy bezpieczeństwa zabezpieczające przed kolizją czy chociażby czujniki radarowe będące elementem wyposażenia samochodu pozwalają na korzystanie z niego do woli, bez obaw o nadmierne wykorzystanie potencjału.

Ponadczasowa klasyka i wartość, która nie maleje

Mercedesy to samochody z tradycją, którą zwolennicy marki od lat utożsamiają z niezawodnością i dbałością o szczegóły. Zaprojektowany 1885 pierwszy samochód Mercedesa na świecie, od tego czasu jest archetypem każdego pojazdu. Można też zaryzykować stwierdzenie, że Mercedes we wszystkim był pierwszy, co plasuje go na dumnym stanowisku prekursora wyznaczającego nowe standardy. Wystarczy wspomnieć o pierwszej poduszce powietrznej produkowanej seryjnie od 1981 roku lub faktu, że Mercedes jako pierwszy koncern na świecie (!) rozpoczął produkcję samochodów bez freonu niszczącego warstwę ozonową. A to w obecnych czasach zdaje się aspektem porównywalnym do bezpieczeństwa.

Mercedesy to również samochody idealnie sprawdzające się na długich trasach. To auta typu premium, w których wnętrzach komfortowo się przebywa. Dlatego nawet wakacyjna podróż z jednego końca kraju na drugi nie kojarzy się z przykrym wspomnieniem. Ilość przebytych kilometrów w przypadku Mercedesa również ma znaczenie. Nabywając nowy, świeżutki egzemplarz, jaki posiada salon Mercedesa, gwarantujemy sobie bezawaryjną jazdę nawet do 100 000 kilometrów! I choć znajdą się argumenty przeciwko nim, jak choćby te o drogich częściach zamiennych, a niektórych odstraszać będzie też wysoki koszt utrzymania samochodu, tak w dłuższej perspektywie Mercedes znacznie mniej straci na wartości niż niejeden samochód niższej klasy.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Ile głosów: 2

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
890 KM ile to kW (kilowatów)?

890 KM po przeliczeniu na kW (kilowaty) to 654,41 kW, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 877,81 BHP...

Zamknij