Przyczepa jednoosiowa czy dwuosiowa – jaką wybrać?

Na polskim rynku znajduje się szeroki wybór przyczep lekkich, które spełnią oczekiwania osób posiadających prawo jazdy kat. B. Można nimi bezpiecznie przewozić meble, materiały budowlane i towary o mniejszych gabarytach. Oferowane przyczepy samochodowe różnią się między sobą wielkością powierzchni ładunkowej czy rodzajem zastosowanego podwozia. Jakie modele są najczęściej wybierane przez kierowców? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu?

Rodzaje przyczep samochodowych

Modele DMC 750 kg przydają się zwłaszcza przy przeprowadzce czy podczas remontu. Popularnym typem są przyczepy jednoosiowe, które charakteryzują się dużą uniwersalnością i lekkością. Modele wyposażone w dwa koła nadają się do przewozu mniejszych ładunków o niewielkiej wadze. Przede wszystkim spełnią oczekiwania klientów, którzy poszukują dobrej jakości produktów w atrakcyjnej cenie. Doskonale wpisują się w potrzeby osób korzystających z przyczepki sporadycznie.

Modele dwuosiowe cechują się większą stabilnością i można nimi przewozić towary o większych gabarytach oraz ciężkie ładunki. Są wyposażone w cztery koła rozmieszczone na dwóch osiach, co znacznie podwyższa bezpieczeństwo transportu. Z pewnością sprawdzą się w nawet najcięższych warunkach. Przyczepy dwuosiowe DMC 750 kg są droższe niż modele jednoosiowe, ale bardziej praktyczne i funkcjonalne. Na polskim rynku można też znaleźć lawety ciężarowe do 3500 kg, które umożliwiają załadunek quadów, motocykli czy małych maszyn rolniczych.

 

Jaką przyczepę samochodową wybrać?

Zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto zadać sobie jedno z kluczowych pytań: co będziemy w niej przewozić. Wybierając przyczepę samochodową, należy zwrócić szczególną uwagę na wymiary przestrzeni ładunkowej oraz jakość materiału, z którego została wykonana. Największą popularnością cieszą się modele z ocynkowanej stali nierdzewnej, wykazujące dużą odporność na działanie czynników atmosferycznych. Przed zakupem platformy mobilnej warto też zwrócić uwagę na wyposażenie w elementy ze sklejki wodoodpornej antypoślizgowej i dodatkowe zabezpieczenia.

 

Stabilne i wytrzymałe na uszkodzenia przyczepy towarowe i samochodowe w wersji jedno- lub dwuosiowej posiada w sprzedaży firma Besttrailers. W ofercie znanego producenta lawet oraz autotransporterów znajdują się także modele specjalne typu kiper, koparka czy pod agregat. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi propozycjami na stronie http://besttrailers.eu/!

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Ile głosów: 1

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
219 kW ile to KM (koni mechanicznych)?

219 kW po przeliczeniu na konie mechaniczne to 297,84 KM, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 293,76 BHP...

Zamknij