Naprawa klasycznego Ferrari

Być posiadaczem choć jednego, kultowego modelu spod szyldu Ferrari — to spełnienie marzeń każdego fana motoryzacji. Samochody tej włoskiej marki od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, choć zarówno zakup, jak i utrzymanie tych pojazdów nie należą do najtańszych. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że w Polsce jest mało serwisów, które specjalizują się w naprawach samochodów tej klasy, a oddanie Ferrari w ręce niedoświadczonego mechanika to kiepski pomysł. Gdzie zatem szukać fachowców, którzy zajmą się naprawą klasycznego Ferrari?

Nie eksperymentuj – postaw na doświadczony serwis

Osoby znające historię i dorobek marki Ferrari doskonale wiedzą, że samochody te znacząco różnią się od osobówek, które na co dzień spotykamy na polskich drogach. Osiągami i zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi bliżej im do bolidów F1, dlatego naprawę lub renowację tego typu pojazdów najlepiej pozostawić fachowcom.

Naprawa klasycznego Ferrari to zadanie dla mechaników, którzy na co dzień zajmują się serwisowaniem luksusowych samochodów sportowych. Ważne są zdobywane latami wiedza i doświadczenie, lecz również odpowiednie zaplecze techniczne i dostęp do niezbędnych narzędzi, aby serwis przebiegał sprawnie i z zachowaniem najwyższych standardów.

Serwisowanie klasycznego Ferrari – jak często?

Nie sposób jednoznacznie określić, jak często należy serwisować Ferrari. Pewnym jest jednak to, że ze względu na specyfikę tych pojazdów należy to robić możliwe regularnie. Mechanicy zalecają, aby przegląd wykonywać co 5 – 7,5 tysięcy pokonanych kilometrów. Jeśli samochód wykorzystywany jest do agresywnej, sportowej jazdy po torze, serwis może zarekomendować częstsze przeglądy, aby na bieżąco kontrolować poziom zużycia poszczególnych podzespołów oraz ogólną sprawność pojazdu.

Wyłącznie oryginalne części i podzespoły Ferrari

ALDA Motorsport to serwis, w którym od 40 lat ciężka praca łączy się z niesłabnącą miłością do motoryzacji. Zatrudnieni fachowcy przez lata szlifowali swój warsztat, aby oferować klientom najwyższą jakość usług. Serwis specjalizuje się w markach premium, takich jak samochody Ferrari. Wizytówką firmy jest renowacja Ferrari 348TB, na którą poświęcono przeszło 1200 godzin pracy, a która spotkała się z uznaniem w branży.

Zakres prac renowacyjnych obejmuje prace blacharskie i lakiernicze, odnowienie tapicerki oraz wszystkich elementów wyposażenia, jak również bardzo złożone renowacje silników, skrzyń biegów czy układów hamulcowych. Co ważne, serwis pracuje wyłącznie na oryginalnych częściach i akcesoriach, aby zapewnić bezawaryjność i zachować autentyczny charakter samochodu.

Bezpieczny transport klasycznego Ferrari

Dostarczenie samochodu do serwisu może być problematyczne, dlatego warto rozejrzeć się za firmą, która ma w ofercie usługę door-to-door. Możliwy jest wówczas odbiór pojazdu z dowolnego miejsca przy pomocy zadaszonej lawety, przystosowanej do transportu sportowych samochodów. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić czas i zapewnia bezpieczny przewóz pojazdu o znacznej wartości kolekcjonerskiej.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Ile głosów: 1

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
226 kW ile to KM (koni mechanicznych)?

226 kW po przeliczeniu na konie mechaniczne to 307,36 KM, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 303,15 BHP...

Zamknij