Jakie Fordy cieszą się w Polsce największą popularnością?

Jedną z najpopularniejszych marek samochodów na naszym rynku jest Ford.

Polacy kupują nowe i używane auta marki Ford, choć częściej sprowadzają używane samochody z zagranicy, głównie z Niemiec, lub kupują pojazdu tej marki z drugiej ręki w Polsce, tj. od komisów, handlarzy i osób prywatnych. Które modele Forda cieszą się największą popularnością?

Faworyci wśród aut używanych

Serwis motoryzacyjny Auto-świat.pl prezentuje statystyki dotyczące zakupu samochodów używanych w Polsce. Wskazano w nich, że Polacy preferują samochody z silnikiem benzynowym 1.6. Wielu decyduje się na zakup instalacji LPG, dzięki czemu obniżają koszty eksploatacji pojazdu.

Jeśli chodzi o używane modele Forda, jakie są często sprzedawane i kupowane w Polsce, to popularnością cieszą się Ford Focus i Ford Mondeo. Ford Focus jest samochodem osobowym klasy kompaktowej, produkowanym już od 1998 roku. Od 2018 roku w salonach sprzedaży marki Ford dostępne są nowe samochody w tym modelu – Ford Focus IV generacji. Z kolei Ford Mondeo jest samochodem osobowym klasy średniej produkowanym od 1993 roku, a od 2012 roku do sprzedaży weszła V generacja tego pojazdu.

Które nowe modele Forda kupujemy?

Odwiedzający salony sprzedaży nowych samochodów marki Ford mają z czego wybierać. Znajdą tam zarówno małe, kompaktowe auta, jak i limuzyny czy SUV-y. Wśród najczęściej kupowanych nowych samochodów osobowych w Polsce Ford uplasował się w styczniu 2019 roku na siódmej pozycji. Takie auta kupują zarówno prywatni klienci, jak i firmy.

Jak podkreśla pracownik firmy Autoplazy (https://www.autoplaza.com.pl/), autoryzowanego dealera Forda, Warszawa jest najchłonniejszym rynkiem, jeśli chodzi o zakup samochodów. Jest tu wielu kupujących, którzy mogą sobie pozwolić na zakup samochodu nowego, z wyższej półki cenowej. Fordy cieszą się uznaniem klientów dzięki swojej niezawodności i klasie. Kuszą nowoczesnym, dynamicznym wyglądem i szeroką dostępnością różnych jednostek napędowych.

Jeśli jesteś zainteresowany nabyciem używanego Forda, zapraszamy do Warszawy na ulicę Popularną 70. Możesz obejrzeć interesujące cię modele oraz umówić się na jazdę próbną w dogodnym dla ciebie terminie. Zapraszamy!

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Ile głosów: 0

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
246 KM ile to kW (kilowatów)?

246 KM po przeliczeniu na kW (kilowaty) to 180,88 kW, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 242,63 BHP...

Zamknij