Jak uruchomić samochodowy monitoring GPS?

Instalacja monitoringu GPS w samochodzie może mieć bardzo duże korzyści. Za chwilę wymienimy najważniejsze z nich, powiemy też w jaki sposób możemy przeprowadzić instalację takiego systemu samodzielnie. Nie jest to trudne, dlatego też bez problemu poradzi sobie z tymi czynnościami nawet zupełny laik. Zapraszamy do lektury.

Ochrona przed kradzieżą
Główną motywacją do instalacji monitoringu jest obawa o kradzież auta. Rzeczywiście, tutaj lokalizator samochodu będzie niesamowicie pomocny, pozwoli bowiem na sprawdzenie gdzie auto akurat się znajduje. Dzięki temu policja będzie miała o wiele łatwiejsze zadanie, by takie uprowadzony pojazd odzyskać. Jednak nie tylko to jest powodem, dla którego ludzie instalują system śledzenia w swoich autach. Jeżeli udostępniamy samochód dziecku, komuś z rodziny czy znajomemu, zapewne chcielibyśmy mieć możliwość podglądu tego, w jaki sposób pojazd jest wykorzystywany. Tutaj również świetnie sprawdzi się klasyczny monitoring GPS, ponieważ oprócz aktualnej pozycji będzie także możliwość podglądu przejechanej trasy, a nawet odczytania aktualnej prędkości.

Samodzielna instalacja
Zestawy pozwalające na bezproblemowy montaż w niemal każdym samochodzie możemy zakupić na większości popularnych portali aukcyjnych. Ich cena jest dziś tak niska, że pozwolić może sobie niemal każdy. Trzeba jednak znać pewne zasady działanie takiego systemu, by móc go dobrze zainstalować w pojeździe. Przede wszystkim monitoring radiowy musi mieć możliwość odbioru sygnału GPS, musi być w stanie transmitować dane poprzez sieć GSM oraz GPRS, a także musi mieć zasilanie z instalacji elektrycznej pojazdu. Najlepiej wybrać miejsce na montaż w podsufitce, obok lampki oświetlenia wnętrza. Tam mamy zarówno dostęp do prądu przez cały czas, jak również dobry zasięg antenowy, pozwalający na bezproblemowy odbiór wymaganych do lokalizacji sygnałów.

Musimy pamiętać, że lokalizator samochodu wymaga włożenia do niego karty telefonicznej SIM, która musi być aktywna oraz mieć możliwość realizacji połączenia z internetem (GPRS). W ten sposób dane pobrane z satelitów GPS będą mogły być do nas przekazywane zdalnie. Podgląd jest możliwy poprzez specjalną stronę internetowa, lub aplikację na smartfona.

Monitoring do różnych rodzajów pojazdów dostępny na – gannet.pl

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Ile głosów: 0

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
780 KM ile to kW (kilowatów)?

780 KM po przeliczeniu na kW (kilowaty) to 573,53 kW, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 769,31 BHP...

Zamknij