Porady dotyczące czyszczenia samochodu – 11 błędów, które możesz zrobić

Mycie samochodu (i porządkowanie wnętrza!) Jest jednym z większych zadań na liście zadań weekendowych. Więc jeśli poświęcasz czas, aby wyczyścić swój samochód w dniu wolnym od pracy, upewnij się, że robisz to dobrze.

Mycie samochodu (i porządkowanie wnętrza!) Jest jednym z większych zadań na liście zadań weekendowych. Więc jeśli poświęcasz czas, aby wyczyścić swój samochód w dniu wolnym od pracy, upewnij się, że robisz to dobrze.

1. Mycie w gorącym słońcu

Jasne, brzmi to jak dobry pomysł, ale słoneczny dzień może zbyt szybko wysuszyć twój samochód. Rezultatem są plamy. Zamiast tego wykonuj tę czynność rano lub wieczorem, gdy słońce jest mniej bezpośrednie.

2. Używanie mydła do naczyń na zewnątrz

Po prostu przestań. Podczas gdy detergent do zmywania jest przydatny w kuchni, nie powinieneś go używać w samochodzie. Jest zbyt surowy dla lakieru samochodu i może skutkować zadrapaniami przypominającymi pajęczyny.

3. Używanie tylko jednego wiadra wody

W rzeczywistości potrzebujesz dwóch: jednego do wody z mydłem i jednego do płukania. Jeśli przepłuczesz samochód tą samą wodą z mydłem, którą go umyjesz, ryzykujesz zadrapanie farby brudem. Dodatkowo, czyste wiadro zapewnia, że ​​całe mydło zostanie zmyte po zakończeniu pracy.

4. Nie czyszczenie od góry do dołu

Jeśli szorujesz karoserię w każdym kierunku (od dołu do góry, od lewej do prawej), to robisz sobie krzywdę. Najlepszym sposobem na zapobieganie powstawaniu smug jest czyszczenie samochodu od góry do dołu, tak aby woda nie biegła po suchych łatach w połowie mycia – czyszczenie w jednym kierunku pomaga również zapobiegać zadrapaniom.

5. Zapomnienie o oponach

Oczywiście opony są jedną z najbrudniejszych części twojego auta, dlatego tak ważne jest, aby zmywać je za pomocą specjalnego detergentu. Są to obracające się części, więc jeśli błoto lub brud znajdzie się na kole, może dostać się również do innych części pojazdu.

6. Ignorowanie anteny

Większość nowych pojazdów ma anteny, które chowają się w samochodzie po wyłączeniu silnika, co może wciągnąć brud do wnętrza, jeśli nie są czyste. Jeden prosty sposób na pozbycie się brudu: wytrzyj antenę papierem woskowym, aby nadać mu powłokę ochronną, dzięki której brud odpadnie z niej w miarę chowania sie anteny.

7. Ignorowanie uchwytów na kubki

Choć są one przydatne do twojej porannej kawy, możesz skończyć z lepkim bałaganem, który kryje bakterie, jeśli przypadkowo rozlejesz napój. Aby je wyczyścić, wrzuć wyjmowane plastikowe uchwyty do zmywarki, pozwól im moczyć się przez 20 minut, a następnie wytrzyj do czysta. Lub jeśli nie można ich wyjąć, wybierz zamiast tego ciepłą wodę z mydłem. Świetnym sposobem na utrzymanie uchwytów na kubki w czystości jest wykładanie ich papierem do mufifnek. Takie papierowe podkładki można łatwo wyjąć, wyrzucić i zastąpić czystymi.

8. Pomijanie deski rozdzielczej

Nie tylko dotykasz jej bardzo często, ale bezpośrednio na nią świeci słońce (bakterie uwielbiają ciepło), a otwory wentylacyjne wpychają i wyciągają powietrze, pomagając w krążeniu bakterii. Ponieważ te otwory wentylacyjne wywiewają również powietrze do twarzy, należy regularnie wycierać deskę rozdzielczą za pomocą ściereczki.

9. Zaniedbanie dywaników

To jedna z najbrudniejszych części twojego samochodu, bo tam buty przenoszą brud, błoto, kamienie itd. Aby utrzymać ten obszar w czystości, należy najpierw dokładnie odkurzyć, a następnie zmyć plamy za pomocą zmywacza i szczotki, jeśli to konieczne, a następnie pozostawić do wyschnięcia. Warto również raz na jakiś czas wymienić zniszczone dywaniki na nowe – jest to element samochodu, który silnie eksploatujesz. Dobrej jakości dywaniki samochodowe w atrakcyjnych cenach (np. dywaniki do vw caddy) znajdziesz na stronie internetowego sklepu Volkswagena, pod adresem www.vwuzytkowe-sklep.pl.

10. Otwieranie okien zanim wyschną

Schnięcie samochodu może trwać nawet do 2 godzin. Większość ludzi nie wie o tym i przedwcześnie otwiera swoje okna, co powoduje powstawanie smug wody na twoich świeżo umytych szybach. Cierpliwość jest cnotą, więc następnym razem po prostu poczekaj kilka godzin.

11. Pozwalanie na marnotrastwo wody

Tak jak powinieneś wyłączyć wodę podczas mycia zębów, powinieneś zrobić to samo, gdy myjesz samochód – to marnowanie wody i wiele miast ma na to przepisy!

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Ile głosów: 0

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
919 KM ile to kW (kilowatów)?

919 KM po przeliczeniu na kW (kilowaty) to 675,74 kW, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 906,41 BHP...

Zamknij