Najpopularniejsze modele aut w Polsce i na świecie

Jakie są najpopularniejsze modele aut w Polsce i nie tylko?

Polacy zarejestrowali w 2018 roku niemal 1,6 mln aut, jak wynika z danych zgromadzonych przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. Zdecydowana większość pochodziła z zagranicy. Jakie marki były najchętniej kupowane i rejestrowane przez polskich kierowców? Które samochody cieszą się zaś największą popularnością kierowców poza naszymi granicami?

Podium trzech najpopularniejszych marek

Liderem pod względem łącznej liczby rejestracji aut osobowych w 2018 roku w Polsce była Skoda, na drugim miejscu uplasował się Volkswagen, a na trzecim japońska Toyota. Pierwsza z wymienionych marek, pochodzenia czeskiego, od lat cieszy się w Polsce popularnością. Produkuje ona dobrej jakości auta, które dostępne są na rynku w atrakcyjnej cenie. Solidny Volkswagen i innowacyjna Toyota imponują z kolei designem i wytrzymałością silników. A jak wygląda kwestia popularności poszczególnych modeli i marek pojazdów na świecie?

Popularne na świecie marki pojazdów

Portal focus2move przygotował ranking najpopularniejszych aut na świecie, w którym zwyciężyła Toyota Corolla. Na kolejnych miejscach uplasowały się marki:

Volkswagen – 5 222 428 zarejestrowanych egzemplarzy,

Ford – 4 197 136 egzemplarzy,

Nissan – 3 731 626 egzemplarzy,

Honda – 3 708 195 egzemplarzy,

Hyundai – 3 270 302 egzemplarzy,

Chevrolet – 3 035 912 egzemplarzy,

Kia – 2 154 452 egzemplarzy,

Mercedes – 1 939 664 egzemplarzy,

Renault – 1 933 603 egzemplarzy.

Bardzo cenionym autem wśród kierowców jest Honda CR-V. Koncern Honda orzekł, że pomimo zaliczania tego auta do SUV-ów zostało ono opracowane przede wszystkim na potrzeby rodzin. Przestronne wnętrze, niezawodny silnik i wygodne systemy pojazdu powodują, że dealerzy Hondy nie mają większych problemów ze znalezieniem chętnych na te pojazdy. Autosalon Honda zaoferuje i inne ciekawe modele japońskiej marki, jak: Honda Civic, HR-V, NSX itp. W ofercie znajdują się także samochody hybrydowe Honda, wpisujące się znakomicie w panujące obecnie trendy ekologiczne. Wkrótce hybrydowe napędy w samochodach osobowych staną się standardem dla kierowców.

Zapraszamy na jazdę próbną do Warszawskiego salonu przy ulicy Malowniczej 29.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Ile głosów: 0

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
391 kW ile to KM (koni mechanicznych)?

391 kW po przeliczeniu na konie mechaniczne to 531,76 KM, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 524,47 BHP...

Zamknij