Lokalizacja GPS – czy warto zdecydować się na taki gadżet ?

Lokalizacja GPS pojazdów to jedna z najnowszych technologii stosowanych przez firmy przewozowe i transportowe.

Coraz więcej taksówek decyduje się na ten krok i chwali sobie takie rozwiązanie. Dlaczego jest ono takie popularne ? Czy warto z niego skorzystać ? W tym artykule znajdziecie takie informacje wraz z wyjaśnieniem całego mechanizmu działania lokalizacji.

Monitoring GPS to zaawansowane technologicznie rozwiązanie zamykające się w małej czarnej skrzyneczce, którą umieszcza się w pojeździe. Wysyła ona ciągły sygnał do internetu wraz ze swoją lokalizacją. Pomimo kosmicznej technologii sam schemat działania jest bardzo prosty.

Kto powinien przemyśleć zaaplikowanie takiego rozwiązania ? Z pewnością lokalizator GPS przeznaczony jest dla firm, które posiadają więcej niż kilka samochodów. Wtedy pojawia się konieczność śledzenia pojazdów. Przyczynami są różne względy. Należą do nich względy Ekonomiczne, bezpieczeństwa czy monitorowania obsługiwanego zlecenia. Takie funkcje ułatwia życie zarówno małym firmom przewozowym, jak i dużym transportowym korporacjom, które wykonują zlecenia na terenie całej Europy. Jest to komfortowe wyjście dla właścicieli firm, którzy będą wiedzieli, czy ich pracownicy rzeczywiście pracują, jadą optymalna trasa, a w razie nieprzewidzianych sytuacji jak awarie będą mogli wezwać pomoc. Lokalizator GPS to też dobre rozwiązanie w firmach oferujących przewozy ludzi. Dokładne informacje o położeniu autokaru pozwolą dokładnie oszacować opóźnienie i zaplanować odpowiedni schemat działania.

Śledzenie samochodu przyniesie korzyści także taksówkarzom. To również niebezpieczny zawód a kradzież samochodu może niestety się przydarzyć. W takim wypadku w ciągu kilku minut policja otrzyma dokładne położenie auta i będzie mogła odzyskać samochód. Lokalizator samochodu pokazuje też aktualną pozycję taksówki na mapie. Dane takie pozwolą na efektywne zarządzanie flota taryf. Dzięki takiemu rozwiązaniu można sprawdzić, która z nich znajduje się najbliżej osoby zamawiającej i wysłać właśnie ją, nie fatyguj kolegi z drugiego końca miasta.

Wiedza gdzie w danym momencie znajduje się dany pojazd, jest nie do przecenienia. Pozwala zaoszczędzić sporo paliwa, odpowiednio analizując efektywność pracy, podnieść bezpieczeństwo i sprawować kontrolę nad flotą. Lokalizacja GPS to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które nie bez powodu ma bardzo pozytywną opinię użytkowników. Wszystko wskazuje na to, że popularność ta będzie systematycznie rosła.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Ile głosów: 0

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Przeczytaj inne:
211 kW ile to KM (koni mechanicznych)?

211 kW po przeliczeniu na konie mechaniczne to 286,96 KM, a po przeliczeniu na brytyjskie konie mechaniczne to 283,03 BHP...

Zamknij